Informacje ogólne

Projekty

FIRST LEGO League

FLL jest międzynarodowym turniejem budowy robotów, w którym w atmosferze sportowego współzawodnictwa dzieci stają przed wyzwaniem realizacji złożonych zadań przy pomocy robota, które zmieniają się każdego roku. FLL to mikrokosmos rzeczywistego świata innowacyjnej przedsiębiorczości.

BotBALL

BotBALL jest to międzynarodowy turniej konstrukcji robotów skierowany do uczniów szkół średnich oraz studentów, zainicjowany przez amerykańską organizację KISS Institute for Practical Robotics. Konkurs łączy naukę, technologię i inżynierskie wyzwania z pełną emocji rywalizacją między robotami i ich twórcami, taka by w przyjemny sposób wprowadzić uczestników w fascynujący świat nauki.

Liga Zadaniowa

Liga zadaniowa powstała z inspiracji Fundacji Fabryki TALENTÓW oraz jej zaangażowania w kształcenie młodych talentów. Projekt ma na celu:

  • kształcenie młodzieży licealnej oraz gimnazjalnej z zakresu robotyki, mechatroniki oraz informatyki
  • przygotowanie uczniów do podjęcia studiów informatycznych,
  • umożliwienie uczniom sprawdzenia sił w konkursach,
  • wprowadzenie odrobiny rywalizacji
  • rozwijanie umiejętności pracy zespołowej.

Robotyka i informatyka kluczem do rozwoju młodego człowieka

Projekt pn. Robotyka i informatyka kluczem do rozwoju młodego człowieka” j realizowany w ramach Poddziałania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, na terenie gminy Leżajsk, województwo podkarpackie, w okresie 1.09.2010 – 30.06.2011. Istotą projektu jest zainteresowanie dzieci naukami matematyczno – przyrodniczymi z wykorzystaniem metody nauczania opartej na zabawie.

© Fundacja Fabryka Talentów 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone Realizacja © TA Group 2009